Turkish Airlines zahájily lety do Si-anu

31.12.2019 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines otevřela v pondělí 30. prosince novou pravidelnou linku z Istanbulu do Si-anu. Nové spojení je provozováno třikrát týdně letounem Airbus A330-200. Si-an je v pořadí čtvrtým cílem tureckých aerolinií v Číně. Dosud Istanbul neměl přímé letecké spojení s tímto čínským městem.

Turkish Airlines - Airbus A330-200 (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Turkish Airlines počítají s navýšením letů do Si-anu během letní sezóny 2020. Vedle rozvoje obchodu je nová linka důležitá také pro rozvoj cestovního ruchu. V loňském roce navštívilo Turecko celkem 400 tisíc čínských turistů. Turecko by chtělo v budounu tento počet navýšit až na milion turistů ročně.

Turkish Airlines zahájily pravidelné lety do Číny v roce 1999, když otevřely pravidelnou linku do Pekingu. Vedle čínského hlavního města společnost dále létá Šanghaje a Kantonu. S novou linkou do Si-anu bude turecký doprávce vypravovat celkem 24 letů týdně do Číny.

Vykopávky terakotové armády nedaleko Si-anu (foto: Christels/Pixabay)

Si-an je rychle rostoucím osmimilionovým městem ve střední Číně a centrem provincie Šen-si. Město je jedním z nejstarších čínských měst a nedaleko od něj byla nalezena tzv. terakotová armáda, hrobka čínského císaře s více než 8000 hliněnými sochami válečníků z doby 220 př. n. l. V současnosti je Si-an důležitým průmyslovým centrem oblasti s výzkumnými a výrobními závody čínského leteckého a kosmického průmyslu.

V současnosti Si-an s Evropou spojují vedle Turkish Airlines také linky leteckých společností Beijing Capital Airlines, China Eastern Airlines, Finnair, Hainan Airlines, Shanghai Airlines a Tianjin Airlines. Díky lince China Eastern Airlines má s tímto čínským městěm pravidelné spojení také Praha.

Štítky