Turkish Airlines zahájily lety do Gambie

08.12.2018 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines létá od 26. listopadu do Banjulu, hlavního města Gambie. Nové spojení je provozováno dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Boeing 737-800. Ve směru z Istanbulu do Banjulu má linka ještě mezipřistání v Dakaru, zpáteční let je pak provozován přímo (linka je operována do trojúhelníku).


Slavnostní přivítání prvního letu Turkish Airlines na letišti v Banjulu (foto: Turkish Airlines)

Turkish Airlines tak pokračují v rozšiřování své sítě afrických linek a v současnosti již tak létají do 54 destinací v Africe. Společnost velkou část linek obsluhuje menšími střednětraťovými letadly, což jí umožňuje létat i do destinací, o které jiní dopravci nemají zájem. Pro řadu menších afrických zemí jsou tak linky Turkish Airlines důležitým spojením se světem.

Gambie, která je nejmenším státem v Africe, leží na západě kontinentu při pobřeží Atlantského oceánu. Země, která rozkládá se na obou březích řeky Gambie, je ze všech stran s výjimkou pobřeží oceánu obklopena Senegalem. Větší soused pomohl vloni stabilizovat krizovou situaci v zemi po volbách. Tehdejší prezident Yahya Jammeh odmítal po prohraných volbách předat úřad vítězi a svůj názor změnil až po intervenci senegalské armády.

Štítky