Turkish Airlines si pronajaly další Boeingy 737 MAX

30.01.2024 21:12 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines si pronajala u leasingové firmy Dubai Aerospace Enterprise (DAE) deset letadel Boeing 737 MAX 8. První stroje z tohoto kontraktu mají být zařazeny do flotily tureckého dopravce v příštím roce.

Podpis dohody o dlouhodobém pronájmu letadel 737 MAX oznámila dubajská leasingová společnost včera. Podle Firoze Taraporeho, výkonného ředitele DAE, firma tak dále prohloubí svůj dlouhodobý vztah s Turkish Airlines.

Boeing 737 MAX v barvách dubajské firmy DAE (foto: DAE)

Turkish Airlines zařadily do své flotily první Boeing 737 MAX v prosinci 2018. V současnosti společnost provozuje již dvacet letadel 737 MAX 8 a pět 737 MAX 9.

Turkish Airlines mají ambiciózní plán růstu a v příštích deseti letech chtějí zařadit do flotily okolo 400 nových letadel, které budou jednak objednány přímo u výrobců, jednak pronajaty u leasingových společností.

Firma Dubai Aerospace Enterprise (DAE), která je zcela vlastněná emirátem Dubaj, se skládá ze dvou divizí: DAE Capital a DAE Engineering. DAE Capital zajišťuje pronájmy letadel a v současnosti je největší leasingovou společností na Blízkém východě. K jejímu růstu výrazně přispělo převzetí irské leasingové společnosti AWAS v roce 2017. DAE Engineering pak poskytuje údržbu a přestavbu letadel. Dceřinou společností této divize je jordánská opravárenská firma Joramco.

Témata