Turkish Airlines přidává do své sítě americký Detroit

13.06.2023 21:07 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines v zimním období rozšíří svou nabídku o novou destinaci ve Spojených státech. Od 15. listopadu 2023 bude létat do Detroitu ve státě Michigan. Linka bude provozována třikrát týdně letadly Boeing 787-9, které turecký dopravce provozuje v konfiguraci pro 300 cestujících. Od konce prosince je pak plánováno navýšení na čtyři rotace týdně.

Turkish Airlines - Boeing 787 Dreamliner (foto: Dylan T/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Detroit bude v pořadí třináctou destinací Turkish Airlines ve Spojených státech. Společnost v současnosti pravidelnými lety spojuje Istanbul s Bostonem, Dallasem, Houstonem, Chicagem, Los Angeles, Newarkem, New Yorkem-JFK, Miami, San Franciscem, Seattlem a Washingtonem. Podle dat OAG jsou Spojené státy pro Turkish Airlines z hlediska nabízené kapacity třetím nejdůležitějším trhem po Německu a Rusku.

Společnost Detroit uvedla vloni v srpnu mezi čtrnácti destinacemi, do kterých chce zahájit v nejbližší době provoz. Letenky na novou linku jsou již v prodeji na webu Turkish Airlines a v dalších distribučních kanálech dopravce.

Témata