Turkish Airlines otevřely novou linku do Luandy

22.10.2021 - EvropaLetecká společnost Turkish Airlines zahájila minulou středu pravidelné lety do hlavního města Angoly. Na palubě prvního letu byla turecká vládní a obchodní delegace. Otevření linky z Istanbulu do Luandy předznamenalo návštěvu tureckého prezidenta Recepa Erdogana, který v pondělí přiletěl na státní návštěvu Angoly.

Nová linka Turkish Airlines je provozována dvakrát týdně s odlety z Istanbulu vždy ve středu a v pátek. Lety do Luandy budou zatím operovány do trojúhelníku s Libreville v Gabonu. Společnost nasazuje na linku letouny Airbus A330-200.

Turkish Airlines - Airbus A330-200 (foto: Anna Zvereva/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Luanda je ekonomickým a administrativním centrem Angoly. V posledních letech město zaznamenalo rychlý rozmach. Díky těžbě ropy v Angole zde raketově vzrostly ceny a donedávna bývala Luanda po několik let uváděna jako nejdražší město pro cizince na světě v žebříčku konzultační společnosti Mercer.

Turkish Airlines nyní létají do 61 destinací na africkém kontinentu. Žádný jiný letecký dopravce nemá tak dobře pokrytu Afriku sítí linek. Celkově Turkish Airlines provozují pravidelné lety již do 128 zemí světa.

Panoráma angolského hlavního města Luandy (foto: Xeon/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Témata