Turkish Airlines nově létají do Pointe Noire v Kongu

05.08.2019 - EvropaSpolečnost Turkish Airlines minulý týden zahájila pravidelné lety z Istanbulu do Pointe-Noire. Do tohoto druhého největšího města v Kongu létá aerolinie třikrát týdně letounem Boeing 737-900ER. Linka je provozována do trojúhelníku v rámci spojení do Gabonu, z Pointe-Noire pokračuje let dále do Libreville a poté přímo zpět do Istanbulu.

Přivítání prvního letu Turkish Airlines na letišti v Pointe-Noire (foto: Turkish Airlines)

Pointe-Noire je hlavní konžský přístav na pobřeží Atlantského oceánu s petrochemickým a dřevozpracujícím průmyslem. V koloniální době bylo hlavním městem Francouzského Konga a dodnes si zachovalo svůj francouzský ráz. Z evropských společností létají do Pointe-Noire jen Air France.

S novým cílem v Kongu dále posílily Turkish Airways svou pozici na africkém trhu. Pointe-Noire je v pořadí již 58. destinací na africkém kontinentu. Zajímavá je strategie tureckého dopravce, který místo velkých dálkových letadel operuje velkou část afrických linek střednětraťovými Boeingy 737. To společnosti umožňuje se ziskem létat i na menší trhy. Zároveň se Turkish Airlines nebojí operovat destinace, kterým se jiné evropské společnosti vyhýbají. Profit dosahovaný na linkách do Afriky výrazně převyšuje evropské i asijské linky společnosti.

Budova železničního nádraží v Pointe-Noire (foto: David Stanley/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

S Pointe-Noire se počet destinací Turkish Airlines navýšil na 313 cílů. Společnost létá již do celkem 125 zemí světa a je tak na prvním místě na světě z hlediska poštu obsluhovaných zemí. Podle OSN je na světě celkem 195 států, nicméně v tomto počtu je také několik desítek malých zemí v Evropě, Karibiku a Oceánii.

Turkish Airlines - Boeing 737-900ER (foto: Dtom/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Štítky