Turkish Airlines budou létat do Rovníkové Guineje

25.12.2019 - AfrikaTurkish Airlines včera oznámily rozšíření své sítě o další destinaci. Nově společnost nabídne pravidelné lety do Malaba, hlavního města Rovníkové Guineje. Turecké aerolinie o nové lince informovaly v krátkém prohlášení pro investory. Podle rezervačního systému Turkish Airlines je zahájení letů plánováno na 7. února 2020. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 737-900ER do trojúhelníku s nigerijským Port Harcourt (po trase Istanbul – Port Harcourt – Malabo – Istanbul).

Malabo, hlavní město Rovníkové Guineje (foto: Ipisking/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Malý africký stát Rovníková Guinea leží ve střední Africe mezi Kamerunem a Gabonem. Vedle pevninské části je součástí země také několik ostrovů, přičemž na největším z nich, ostrovu Bioko (dříve Fernando Pó) leží hlavní město Malabo s 300 tisíci obyvatel. Celkem má má Rovníková Guinea jen 1,3 milionu obyvatel.

Díky těžbě a exportu ropy a zemního plynu zažila země v posledních letech rychlý růst. Podle výše HDP na obyvatele dle parity kupní síly je Rovníková Guinea na prvním místě v Africe a předhání řadu evropských zemí (například Slovensko, Portugalsko, Polsko a další). Obrovské přijmy z těžby však zůstávají v rukou úzké mocenské špičky a tak Rovníková Guinea je chudou zemí se špatnou infrastrukturou, vysokou dětskou úmrtností a řadou dalších problémů typickými pro africké země.

Z Evropy v současnosti do Malaba pravidelně létají jen společnosti Air France s mezipřistáním v kamerunské Douale a Lufthansa se zastávkou v nigérijském Lagosu.

Štítky