TUI fly Nordic nabídne vnitrostátní lety pro lyžaře

29.11.2020 - EvropaŠvédská letecká společnost TUIfly Nordic se rozhodla v zimní sezóně nabídnout vnitrostátní lety, které jsou určeny pro fanoušky zimních sportů. Od 20. prosince bude aerolinie létat ze Stockholmu, Göteborg a Malmö na letiště Sälen Trysil, které se nachází ve středním Švédsku v těsné blízkosti hranice s Norskem.

Letecký pohled na švédské letiště Sälen Trysil (foto: Scandinavian Mountains Airport)

Dále během víkendů a zimních prázdnin bude TUIfly Nordic létat do Sälen Trysil také Ängelholmu, Norrköpingu, Växjö a Kodaně. Všechny lety budou obsluhovány letouny Boeing 737-800 pro 189 cestujících. V případě potřeby je společnost připravena navýšit kapacitu.

Letiště Sälen Trysil vzniklo mezi švédskou obcí Sälen a norskou Trysil na místě předchozího sportovního letiště, které bylo rozšířeno o 2500 metrů dlouhou zpevněnou dráhu, odbavovací budovu a další potřebnou infrastrukturu. Výstavbu vedle místních obcí podpořila také švédská vláda částkou 250 milionů švédských korun. Nové letiště zahájilo provoz vloni v prosinci těsně před vánočními svátky. V zimní sezóně 2019/20 využilo letiště celkem 14 314 cestujících. Majiteli letiště, jež používá marketingový název Scandinavian Mountains Airport, jsou místní obce a vlastníci lyžařských středisek.

Štítky