Titan Airways zajišťuje spojení Velké Británie s ostrovem Svaté Heleny

26.07.2021 - AfrikaBritská letecká společnost Titan Airways pokračuje v zajišťování leteckého spojení mezi Velkou Británií a ostrovem Svaté Heleny, který leží v jižním Atlantiku. Před vypuknutím pandemie koronaviru měl ostrov díky jihoafrické aerolinii Airlink pravidelné spojení s Kapským Městem a Johannesburgem. To v současné době kvůli cestovním omezením v Jihoafrické republice není možné.

Boeing 757 Titan airways na letišti Svatá Helena (foto: St Helena Government)

Vloni v červenci uskutečnil Boeing 757 Titan Airways repatriační let na Svatou Helenu. Od té doby se uskutečnilo několik dalších charterů této společnosti z Velké Británie včetně následného letu na ostrov Ascension, jež se nachází severozápadně od Svaté Heleny. Aby bylo zajištěno spojení s Velkou Británií a na ostrov mohli z této země přijet i turisté, dohodly se úřady Svaté Heleny s Titan Airways na zajištění dalších charterů.

Lety mají být podle dohody provozovány od srpna až do března 2022 z londýnského letiště Stansted s mezipřistáním v Akkře v Ghaně. Plánované odlety ze Stanstedu jsou 21. srpna, 6. a 24. září, 18. října, 8. a 29. listopadu, 11. prosince, 4. a 24. ledna 2022, 14. února 2022 a 7. a 28. března 2022.

Plánované lety z Londýna na ostrov Svaté Heleny a ostrov Ascension (zdroj: sainthelena.gov.sh)

Jednosměrná letenka z Londýna na Svatou Helenu stojí 950 liber (zhruba 28560 korun), z Londýna na Ascencion 800 liber (24000 korun). Samostatná letenka ze Svaté Heleny na Ascencion je nabízena za 600 liber (18000 korun). Během letu mezi Velkou Británií a Svatou Helenou bude cestujícím podáváno občerstvení, let mezi Svatou Helenou a Ascensionem je bez občerstvení.

Letenky je možné objednávat u odboru civilního letectví vlády Svaté Heleny. Po potvrzení rezervace musí cestující složit zálohu ve výši 10 % ceny letenky. Plnou cenu letenky musí doplatit do šesti týdnů před odletem.

Longwood na severovýchodě ostrova Svaté Heleny. Zde v rezidenci žil ve vyhnanství v letech 1815-21 Napoleon Bonaparte (foto: David Stanley/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata