Timor Air nečekaně zastavily lety

15.05.2012 - Asie & AustrálieRegionální aerolinie Timor Air z východního Timoru zastavila minulý týden nečekaně provoz. Stalo se tak necelý rok od zahájení provozu. Společnost létala od července 2011 denně s letounem Saab 340B z hlavního města Dili do Darwinu na severu Austrálie. Do tohoto spojení byly vkládány velké naděje, že pomůže rozvoji cestovního ruchu v této velmi chudé zemi. O linku však nebyl mezi australskými a dalšími zahraničními turisty příliš velký zájem.

Zakladatel aerolinie Jeremias Desousa to však podle posledních zpráv nevzdává a bude se snažit o obnovení letů tentokrát s větším a rychlejším letadlem.

Timor Air byly založeny v roce 2008. Společnost chtěla ve spolupráci s australskou leteckou společností SkyAirWorld zahájit pravidelné lety s letounem Embraer 190. Kvůli zastavení provozu SkyAirWorld tyto plány padly a Timor Air zahájily provoz až v roce 2011. Společnost nyní měla ve flotile jeden pronajatý Saab 340B, jehož provoz zajišťovaly novozélandské Vincent Aviation.

Štítky