Švédská regionální aerolinie NextJet vyhlásila bankrot

17.05.2018 - EvropaVčera ve 13 hodin švédská společnost NextJet zastavila všechny své lety a požádala o vyhlášení bankrotu. Šéf aerolinie Magnus Ivarsson uvedl v prohlášení zveřejněném na webových stránkách firmy, že management společnosti učinil vše pro vyřešení situace, ale bohužel neuspěl. O dalším osudu aerolinie rozhodne jmenovaný konkursní správce.

Dnes již raritní letoun BAe ATP v barvách NextJet (foto: Bene Riobó/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Společnost NextJet informovala cestující se zakoupenými letenkami, že všechny další lety jsou zrušeny. Klienti mají kontaktovat prodejce, u kterých si letenku zakoupili. V případě, že platbu za letenky hradili kartou, mohou si podat reklamaci u své banky.

NextJet byl jednou z největších švédských regionálních aerolinií. Svými linkami ze stockholmského letiště Arlanda pokrývala především menší švédská města a létala také do Finska. Vedle základny ve Stockholmu měla menší bázi v Marienhamnu na Alandách.

Společnost NextJet byla založena v roce 2002, přičemž jedním z investorů byl také bývalý člen skupiny ABBA Björn Ulvaeus. Aerolinie byla jedním z posledních provozovatelů britských dopravních letadel BAe ATP, které měla celkem tři. Dále měla ve flotile jeden ATR 42-300, Bombardier CRJ-200 a devět strojů Saab 340.

Štítky