Start-up BermudAir chce jen 30 cestujících v letadlech Embraer 175

21.06.2023 19:06 - USA & KanadaAmerická leasingová firma Azorra podepsala dohodu o pronájmu dvou letadel Embraer 175 s nově připravovanou aerolinií BermudAir. Ta chce tato letadla provozovat v luxusní úpravě na letech mezi Bermudskými ostrovy a východním pobřežím Spojených států. Letecká společnost plánuje vybavit letadla pouze třiceti sedadly byznys třídy.

BermudAir - Embraer 175 (foto: Azorra)

„Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s BermudAir na realizaci unikátní příležitosti na podporu bermudské turistiky a cestovních potřeb místní podnikatelské komunity. Jsme přesvědčeni, že E175 je ideálním řešením pro zavedení nabídky těchto speciálních pravidelných letů, které vylepší spojení pro obyvatele Bermud i těm, kteří chtějí ostrovy navštívit,“ uvedl John Evans, ředitel leasingové firmy Azorra.

Společnost BermudaAir minulý měsíc požádala místní letecký úřad o udělení osvědčení leteckého dopravce (AOC). Rovněž zaslala žádost americkému ministerstvu dopravy o povolení létat mezi Bermudami a Spojenými státy. Aerolinie ve své žádosti uvedla, že chce pravidelnými lety spojit Bermudy se třemi americkými letišti. Každý den chce létat z Hamiltonu, hlavního města Bermud, do Fort Lauderdale na Floridě. Dále plánuje linky do Bostonu a na letiště Westchester County u New Yorku.

Podle serveru Flightglobal je zakladatelem a majoritním akcionářem společnosti Adam Scott, který stál u zrodu britské aerolinie Odyssey Airlines. Ta chtěla od roku 2011 provozovat pravidelné lety z London City Airport s letadly Bombardier CS100.

Témata