SriLankan Airlines po šesti letech obnoví linku do Moskvy

14.07.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost SriLankan Airlines po více než šestileté přestávce obnoví pravidelné lety do ruského hlavního města. Srílanský vlajkový dopravce bude od 31. července opět létat z Kolomba na moskevské letiště Domodědovo. Linka bude zatím provozována jednou týdně letounem Airbus A330-300 pro 297 cestujících.

„Obnovení letů mezi Kolombem a Moskvou nejen usnadní cestování, ale bude také impulsem pro budování užších obchodních vazeb mezi oběma zeměmi,“ uvedl Ashok Pathirage, předseda SriLankan Airlines.

Airbus A330-300 společnosti SriLankan Airlines v livery Oneworld (foto: Md Shaifuzzaman Ayon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

SriLankan Airlines začaly létat do Moskvy v roce 2011. Linka byla tehdy provozována s mezipřistáním v Dubaji. Od roku 2013 bylo spojení provozováno bez mezipřistání. V roce 2015 byl provoz linky do Moskvy ukončen. Zastavení provozu souviselo s tehdejšími úspornými opatřeními s cílem snížit ztrátovost společnosti.

Po ukončení provozu byly lety mezi Kolombem a Moskvou zajišťovány jen ruskými leteckými společnostmi. Na lince létaly Aeroflot, Transaero a Azur Air. V březnu 2020 poté, co vypukla pandemie koronaviru, zastavil Aeroflot své lety do Kolomba a od té doby mezi oběma městy nebylo přímé letecké spojení. Aeroflot plánuje se na linku Moskva - Kolombo vrátit 3. září s tím, že zatím bude létat dvě rotace týdně s A330-300.

Témata