Společnost Eurowings zpřísnila pravidla pro příruční zavazadla

02.09.2021 - EvropaSpolečnost Eurowings mění pravidla pro palubní zavazadla v nejlevnější třídě Basic. Kdo si nyní koupí letenku v základním tarifu Basic s leteckou společností Eurowings, bude si na palubu letadla moci vzít jen jedno zavazadlo o maximálních rozměrech 40x30x25 cm, které se na palubě letadla vejde pod sedačku. Pokud si bude chtít pasažér přinést na palubu letadla i druhé zavazadlo (například tašku na notebook) nebo zavazadlo o něco větších rozměrů (max do 55x40x23cm a váze 8 kg) - bude si muset připlatit za tzv. službu “2 cabin bags & Priority Boarding”. Tím Eurowings sjednocuje svá pravidla ve třídě Basic se zvyklostmi, které cestující znají u nízkonákladové konkurence - například u společností Ryanair a WizzAir.

Pro zákazníky, kteří svou letenku v tarifu Basic rezervovali před 31.srpnem, platí tehdejší volnější podmínky pro palubní zavazadla. Stejně tak se nic nemění pro zákazníky, kteří budou svůj let rezervovat v dražší třídě Smart nebo BIZclass.

Nadále platí pravidlo, že zaměstnanci Eurowings mohou u velmi zaplněných letů větší palubní zavazadlo u gatu označit visačkou a předat k uložení do odděleného prostoru pro větší zavazadla. Cestující s tímto postupem musí souhlasit, zavazadlo si pak po příletu vyzvedne na pásu společně s ostatními většími odbavenými kufry. Společnost Eurowings doporučuje si z takto označeného zavazadla před odebráním vzít na palubu letadla nejdůležitější osobní věci. Tuto službu nadále poskytuje Eurowings zdarma a jejím hlavním důvodem je pohodlný a rychlý nástup všech cestujících do letadla.

Airbusy společnosti Eurowings u terminálu C na letišti ve Vídni, září 2019 (foto: Asurnipal, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata