Společnost Eurowings stáhla prodej letů z Prahy do portugalského Fara

31.12.2022 - Česká republikaLetecká společnost Eurowings stáhla z nabídky na příští léto přímé lety mezi Prahou portugalským letištěm Faro na jihu země. Původně společnost plánovala létat na této trase v létě roku 2023 2x týdně a to v úterky a soboty. Aktuálně nabízí pouze jednosměrné přímé lety do Fara s přestupem v Düsseldorfu. Důvod stažení tohoto spoje z rezervačního systému není znám.

Je to dokonce s podivem, neboť všeobecně se totiž portugalské destinace přes léto těší relativně velkému zájmu cestovatelů z České republiky i ze Slovenska, ovšem jediné lety, které se z našich končin nabízí jsou pravidelné lety společnosti TAP z Prahy do Lisabonu (denně). V létě jí bude z Prahy konkurovat společnost easyJet na lince do Lisabonu (3x týdně) a do Porta (2x týdně). Jinak musí cestující z České republiky do Portugalska cestovat s přestupem nebo přímým letem z blízkých letišť za hranicemi jako je Norimberk, Mnichov, Vídeň, Vratislav nebo Krakov.

Airbus A319 společnosti Eurowings přistává na letišti Faro, duben 2019 (autor: Rob Hodgkins, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata