Společnost Bulgarian Eagle zahájila provoz

05.08.2017 - EvropaLetecká společnost Bulgarian Eagle získala od bulharského úřadu civilního letectví osvědčení leteckého provozovatele (AOC). Informovala o tom ve čtvrtek mateřská společnost Germania. Poté co byly získány všechny potřebné doklady a uskutečněn demonstrační let, zahájily Bulgarian Eagle provoz. Společnost zatím bude provozovat jeden Airbus A319 (LZ-AOA) pro 150 cestujících, který nese barvy mateřské společnosti Germania. Letoun bude létat na linkách Germania formou wet leasingu.

Bulgarian Eagle - Airbus A319
Airbus A319 společnosti Bulgarian Eagle bude zatím létat v barvách mateřské společnosti Germania (foto: © Germania)

Zatím jediný letoun Airbus A319 bude mít do konce letní sezóny základnu na londýnském letišti Gatwick, odkud bude létat na sezónních linkách Germania do Francie a Řecka. První let se uskutečnil v pátek 4. srpna na lince z Londýna na řecký ostrov Skiathos.

Bulgarian Eagle jsou další zahraniční dceřinou společností Germania. V roce 2012 založila Germania pobočku Gambia Bird, která létala z gambijského hlavního města Banjulu na pravidelných linkách do destinací v západní Africe. Společnost rovněž provozovala lety do Barcelony a Londýna. Po dvou letech kvůli velkému poklesu zájmu způsobenému epidemií nemoci ebola aerolinie ukončila provoz. V roce 2014 založila Germania pobočku ve Švýcarsku, která operuje pod jménem Germania Flug. Tato společnost zajišťuje rovněž lety pro virtuálního dopravce Air Prishtina.

Štítky