Španělský low-cost Clickair přidal druhou destinaci v Rusku

07.07.2009 - EvropaNízkonákladová aerolinie Clickair otevřela koncem června linku z Barcelony do Petrohradu. Nové sezónní spojení bude provozováno do 13. září 2009 jednou týdně vždy v neděli letounem Airbus A320. Španělský dopravce na letech mezi Barcelonou a Petrohradem konkuruje ruským leteckým společnostem Transaero a Rossiya.

Petrohrad je již druhou destinací Clickair v Rusku. V červnu 2007 aerolinie zahájila pravidelné lety z Barcelony na moskevské letiště Domodědovo.

Tento měsíc vstoupí Clickair do poslední fáze fúze s nízkonákladovou společností Vueling. Od 9. července má dojít ke spojení provozních a marketingových oddělení obou společností. Poté mají být během letních prázdnin učiněny poslední právní kroky, které spojení obou leteckých společností završí.

Letouny Clickair mají být přemalovány a získat livery Vueling. Přechod má být postupný, ještě po dokončení fúze budou létat některá letadla v barvách Clickair. Nová sloučená společnost ponese jméno Vueling a bude provozovat 35 letadel, se kterými bude létat do 45 destinací v Evropě a severní Africe.

Témata