Somon Air létá nově z Tádžikistánu do Mnichova

09.06.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Somon Air zahájila v pondělí 6. června pravidelné lety z Dušanbe do Mnichova. Nová linka spojující Tádžikistán s Německem je provozována jednou týdně letounem Boeing 737-900ER. V současnosti je to jediná linka Somon Air do země Evropské unie.

Podle Ulricha Theise, ředitele pro rozvoj linek mnichovského letiště, nabízí nová linka do Dušanbe dobré spojení do Střední Asie. Theis dále uvedl, že linku Somon Air mohou cestující rovněž využít pro lety do Kazachstánu, Uzbekistánu, Číny a dalších zemí.

Boeing 737-900ER Somon Air na mnichovském letišti (foto: Flughafen München)

Somon Air jsou největší aerolinií v Tádžikistánu. Soukromá společnost provozuje dva Boeingy 737-800, dva 737-900ER a jeden 737-300. Součástí flotily se měl stát také jeden Boeing 737 MAX, Somon Air však v roce 2019 po havárii letounu Ethiopian Airlines zrušil smlouvu o pronájmu tohoto stroje.

Letouny Somon Air v současnosti létají z hlavního města Dušanbe do zhruba dvacítky zahraničních destinací. Nejvíce jich je v Rusku, kde obsluhují deset cílů. Další cíle společnost obsluhuje ve Střední Asii. Vedle Dušanbe létá Somon Air pravidelné linky také z tádžických měst z Chudžand a Kulob.

Témata