Smartwings získaly další kontrakty v zahraničí. Budou létat pro Israir, Arkia a Swift Air.

08.11.2021 - Česká republikaLetecké společnosti Smartwings se podařilo získat v zahraničí kontrakty na využití svých letadel přes zimu. Český dopravce uspěl ve výběrových řízeních na pronájem letadel Boeing 737-800 s posádkami u dvou izraelských leteckých společnosti Israir Airlines a Arkia, a také u americké aerolinie Swift Air.

Na linkách Israir Airlines bude létat hned pět letadel Smartwings, jedno letadlo pak bude létat pro společnost Arkia Israeli Airlines. Pronájem letadel Israir Airlines navazuje na spolupráci z května letošního roku, kdy u této izraelské společnosti létal jeden Boeing 737-800 a jeden 737 MAX 8 z flotily Smartwings.

Boeing 737-800 společnosi Smartwings (foto: Smartwings)

Smartwings a Israir Airlines budou od 1. prosince také spolupracovat formou code-sharingu a letadla Smartwings budou zajišťovat pravidelné letecké spojení mezi Prahou a Tel Avivem. Dohoda o vzájemném sdílení kódů obou dopravců navazuje na dlouholetou úspěšnou obchodní spolupráci mezi Smartwings a Israir Airlines.

Ze základny na Ben Gurionově letišti v Tel Avivu budou letadla Smartwings obsluhovat linky Israir Airlines do Prahy, Atén, Budapešti, Batumi, Kyjeva, Larnaky, Sofie, Říma, Mnichova, Tbilisi a Berlína. Letoun pronajatý společnosti Arkia bude operovat linka z Tel Avivu do Dubaje, Marrákeše, Atén, Říma, Amsterdamu, Barcelony a Jerevanu.

Další tři letadla Smarwings typu Boeing 737-800 zamíří na zimu do USA. Smartwings se podařilo dohodnout s americkou leteckou společností Swift Air na pronájmu tří letadel s posádkami. Letouny budou mít základny na amerických letištích Milwaukee (2 letadla) a Lansing (1 letadlo), odkud budou nasazovány na linky do Mexika, Dominikánské republiky a na Jamajku.

„Každý takový kontrakt nám pomůže zajistit práci našim kvalifikovaným zaměstnancům v zimním období, kdy je poptávka po létání v Evropě nižší a odvětví letecké dopravy se stále vzpamatovává z koronavirové krize a potýká se s přetrvávajícími omezeními,“ uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Smartwings mají dlouholetou zkušenost s ACMI pronájmy svých letadel jiným dopravcům. Již tradiční jsou pronájmy během zimní sezóny mimo Evropu. Společnost během téměř své pětadvacetileté existence spolupracovala s desítkami leteckých společností po celém světě. Uplatnění svých letadel našly Smartwings i během letošní letní sezóny, kdy pronajaly dvě letadla s posádkami srbskému státnímu dopravci Air Serbia.

Témata