Smartwings plánují dceřinou aerolinii v Německu

08.03.2019 - Česká republikaNejvětší česká letecká společnost Smartwings plánuje podle německých médií založení dceřiné aerolinie v Německu. O chystaných aktivitách jako první včera informoval německý odborný portál FVW.de zaměřený na cestovní ruch. Plány na vstup Smartwings na německý trh FVW.de potvrdil Oliver Pawel, který spolu s Andreasem Wobigem, je odpovědný za start německé pobočky. Na dotaz Airways.cz k chystaným aktivitám v Německu společnost Smartwings nereagovala.

Podle německého serveru Aerotelegraph.com nejsou Oliver Pawel a Andreas Wobig žádné neznámé postavy v místní letecké branži. Oba manažeři působili v německé letecké společnosti Germania, Wobig jako její šéf v letech 2011-14, Pawel jako její obchodní ředitel v letech 2014-15. V roce 2015 oba manažeři přešli do německé pobočky Small Planet Airlines, kde působili opět na pozicích šéfa společnosti a obchodního ředitele až do jejího bankrotu v listopadu loňského roku.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Alan Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Podle Pawela má německá dcera Smartwings zahájit provoz letos v listopadu s jedním letounem Boeing 737 MAX. Společnost se má zaměřit výhradně na charterové lety s turisty. V současnosti oba manažeři jednají s různými cestovními kancelářemi o možném zajištěni letecké přepravy jejich klientů.

Podle výroční zprávy Travel Service za rok 2016 společnost zcela vlastnila německou firmu Travel Service GmbH, která byla založena v Mnichově v roce 2014. „Společnost Travel Service GmbH k datu sestavení účetní závěrky nevykonává žádnou obchodní činnost a reprezentuje zájem Společnosti o vstup na trh letecké přepravy v Německu,“ uvádí se v této výroční zprávě. Jak vyplývá z německého registru firem došlo letos v únoru, ke změně názvu této společnosti na Smartwings Germany Gmbh.

Připomeňme, že Smartwings má dceřiné aerolinie v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Místní provozní licence umožňuje těmto společnostem zajišťovat lety z těchto zemí i mimo Evropskou unii. Aerolinie tak mají potřebnou flexibilitu realizovat požadavky místních cestovních kanceláří.

Štítky