Smartwings otevřou pravidelnou linku do Káhiry

29.08.2023 12:56 - Česká republikaČeská letecká společnost Smartwings dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Káhiry. Nová linka bude provozována od 1. listopadu 2023 dvakrát týdně. Oznámení o nové lince přichází jen několik dnů poté, co aerolinie požádala o přidělení přepravních práv pro lety z Prahy do Káhiry. Hlavní město Káhira bude po Hurghadě, Marsa Alam, Šarm aš-Šajch, Al Alamainu, Tabě a Marsa Matruh sedmou destinací společnosti v Egyptě.

„Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme vůbec poprvé nabídnout přímé letecké spojení mezi Prahou a egyptskou Káhirou. Pro letní letový řád počítáme s dalším navýšením přepravní kapacity a frekvencí letů do této atraktivní destinace,“ uvedl Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Z pražského ruzyňského letiště bude linka QS1244 odlétat vždy ve středu a v sobotu ve 22:50 s příletem do Káhiry ve 3:40 místního času. Odlet zpátečního letu QS1245 bude každý čtvrtek a v neděli ve 4:30, přičemž přílet do Prahy je plánován na 7:35.

V době vydání článku nebyly zatím letenky v prodeji. Vedle webových stránek Smartwings a prodejců letenek, má být možné letenky rezervovat v rámci code-sharové spolupráce také na webu ČSA.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings na pražském letišti (foto: Felix Riehle/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata