Smartwings opět úspěšně absolvovaly audit IOSA

09.04.2020 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes informovala, že opět s úspěchem absolvovala mezinárodní provozně bezpečnostní audit IATA. Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu leteckých společností. Aerolinie zapojené do programu IOSA musí každé dva roky prokázat plnění přísných standardů provozní bezpečnosti a kvality.

Smartwings - Boeing 737-800 (foto: Gforce800/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

„Smartwings dlouhodobě podporuje důslednou implementaci pravidel bezpečnosti a plní požadavky definované IATA. Audit IOSA uskutečněný v letošním roce společnost dokončila s vynikajícím výsledkem,“ uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Audit IOSA prováděla ve Smartwings akreditovaná americká auditní organizace ARGUS Partners and Resources for Operational Safety. Tým pěti auditorů prověřoval více než devět set standardů v osmi auditovaných oblastech se zaměřením na letový provoz, provozní řízení, údržbu letadel, výcvik posádek, pozemní provoz, přepravu zboží, bezpečnost a ochranu před protiprávními činy a systém řízení společnosti.

Audit IOSA je mezinárodně uznávaným standardem pro zhodnocení provozních, bezpečnostních a kontrolních mechanismů leteckých společností. IATA Zavedla tento program ve spolupráci s vybranými leteckými úřady v roce 2003. Ke konci letošního roku bylo v registru IOSA celkem 432 leteckých společností z celého světa.

Štítky