Smartwings opět pronajmou své Boeingy 737-800 s posádkami společnosti flydubai

14.10.2022 - Česká republikaNejvětší česká letecká společnost Smartwings dnes oznámila, že se opět stala vítězem výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila nízkonákladová aerolinie flydubai. Obě letecké společnost již uzavřely novou smlouvu o pronájmu čtyř letadel Boeing 737-800 na období od 17. listopadu 2022 do 16. ledna 2023. Díky pronajatým letadlům flydubai navýší svou kapacitu s ohledem na zvýšenou poptávku během rušné zimní sezóny.

„S potěšením potvrzujeme novou smlouvu o pronájmu letounů s posádkou se společností Smartwings, která je držitelem certifikátu provozní bezpečnosti IOSA a má s tímto druhem spolupráce (ACMI) bohaté zkušenosti,“ uvedl Ghaith Al Ghaith, ředitel společnosti flydubai. „Velmi si vážíme toho, že jsme znovu získali důvěru společnosti flydubai a uspěli v tvrdé konkurenci ostatních leteckých společností,“ řekl Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel společnosti Smartwings.

Smartwings - Boeing 737-800 (foto: Smartwings)

Pronajaté letouny Smartwings budou mít základnu na mezinárodním letišti v Dubaji a budou létat na vybraných linkách flydubai včetně letů do Bangladéše (Čitágáon, Dháka), Pákistánu (Karáčí, Multán, Sialkot), Ománu (Maskat) a na Srí Lanky (Kolombo). Do Dubaje zamíří 125 členů letového personálu (piloti, palubní průvodčí) včetně techniků a pracovníků provozních složek Smartwings.

Během nadcházející zimní sezóny najde v zahraničí využití celkem 23 letadel Smartwings. Vedle pronájmu ve Spojených arabských emirátech budou letouny společnosti létat také v pronájmu pro dopravce v Kanadě, USA a v Izraeli.

Témata