Smartwings obnoví v říjnu linku do Dubaje, budou létat denně

28.07.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes oznámila, že od 20. října obnovuje své přímé lety z Prahy do Dubaje. Linka bude provozována během zimní sezóny 2021/22 každý den. Smartwings se vrátí do Dubaje po více než roce a půl letech. Společnost své lety do Dubaje přerušila vloni v lednu ještě před vypuknutím pandemie koronaviru.

Dubaj (foto: Olza Ozik/Pixabay)

Odlety z Prahy budou každý den v 9:15, na mezinárodním letišti v Dubaji bude letadlo Smartwings přistávat v 18:25 místního času. Zpáteční let bude odlétat z Dubaje vždy v 19:30 a v Praze přistávat ve 23:20.

„Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie,“ uvedl Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Na lince mezi Prahou a Dubají nyní létá jen společnost Emirates. Dubajský vlajkový dopravce do konce července operuje tři rotace týdně, od začátku srpna pak šest rotací týdně. Návrat k dennímu provoz společnost plánuje začátkem října. Emirates nabízejí aktuálně zpáteční letenky z Prahy do Dubaje za ceny od 11 tisíc korun.

V porovnání s Emirates prodává Smartwings zpáteční letenky do Dubaje za ceny již od 6762 korun v tarifu Lite, který zahrnuje pouze palubní zavazadlo. Se zapsaným zavazadlem zpáteční letenky Smartwings do Dubaje aktuálně začínají na 8048 korunách.

Letecká společnost Smartwings rovněž dnes informovala, že v červenci přepraví na svých letech z/do Prahy přes 280 tisíc cestujících a dalších téměř 100 tisíc cestujících na letech z/do Brna a Ostravy.

Témata