Smartwings nabídnou příští léto linku z Prahy na Azorské ostrovy

14.09.2023 12:44 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes informovala, že v příští léto cestujícím nově nabídne pravidelné lety na Azorské ostrovy. Nová linka z Prahy na letiště Ponta Delgada na ostrově São Miguel bude provozována od 26. dubna 2024 a provozována dvakrát týdně. Dosud přímá linka z Prahy na Azorské ostrovy chyběla a letět bylo možné jen s přestupem.

Podle zveřejněného letového řádu budou odlety linky QS1172 z pražského letiště každé úterý a pátek ve 12:00 s příletem do Ponta Delgady v 15:30 místního času. Zpáteční let QS1173 bude odlétat z letiště v Ponta Delgada ve stejné dny v 16:15 a v Praze přistane ve 22:50.

Kráterové jezero Lagoa do Fogo ležící ve středu ostrova São Miguel (foto: Luis Ascenso/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

„Spojujeme pravidelnými linkami Prahu s Kanárskými ostrovy – Tenerife (od 6.5. 2024 denně), Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, portugalskou Madeirou a jsme rádi, že od dubna můžeme našim zákazníkům nabídnout další atraktivní destinaci v Atlantiku, největší azorský ostrov São Miguel, kam se přímým letem z Prahy bude možné dostat pouze se Smartwings,“ uvedl Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Prodej letenek na novou linku na Azorské ostrovy má být zahájen během dnešního dne. Letenky bude možné rezervovat na webu Smartwings a ČSA, a rovněž u prodejců letenek.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata