Smartwings kvůli uzemnění letadel Boeing 737 MAX sníží v létě kapacitu o osm procent

05.04.2019 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes odpoledne informovala, že se rozhodla snížit svou kapacitu v letní sezóně. Důvodem je podle tiskového prohlášení firmy současná nejasná situace ohledně návratu nyní odstavených letounů Boeing 737 MAX 8 zpět do provozu. Smartwings se proto rozhodl přijmout opatření s cílem, co nejvíce zmírnit dopady této situace.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Smartwings)

„Na základě poslední analýzy jsme nuceni z výše uvedených důvodů snížit kapacitu na linkách Smartwings realizovaných z ČR pro období letní sezóny o 8 %. Lety Českých aerolinií budou provozovány beze změn dle letového řádu,“ uvedla společnost v prohlášení.

Snížení kapacity na linkách Smartwings bude realizováno změnou letových časů na vybraných linkách, snížením počtu frekvencí u některých destinací a případně také dočasným pozastavením provozu některých linek. V takových situacích nabídnou Smartwings cestujícím, kterých se tyto změny dotknou překnihování na jiné lety, a v případech, kdy bude jejich let zrušen a nevyužijí možnost překnihování, také vrácení peněz.

Sedadla v Boeingu 737 MAX 8 (foto: Tomáš Hampl)

„Tato situace, do které se letecké společnosti a naši klienti dostali, nás velice mrzí, o to víc, že jsme jí nezavinili. Děláme maximum pro minimalizaci dopadů, které uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 má na náš letový provoz a cestovní plány našich cestujících, a také proto, abychom zabránili dalším případným škodám,“ uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Smartwings informovaly, že od uzemnění letadel Boeing 737 MAX přijaly celou řadu opatření, díky nimž se podařilo zajistit náhradní řešení a dopady této situace zmírnit. Společnost uvedla, že vzhledem k rozsahu dopadů, které globální uzemnění letadel 737 MAX na společnost má, není možné se nepříznivým efektům zcela vyhnout.

V současnosti mají Smartwings ve své flotile sedm letadel Boeing 737 MAX 8 a dalších devět měla aerolinie obdržet do začátku letní sezóny. Boeingy 737 MAX 8 by tak v letní sezóně tvořily jednu třetinu její flotily.

Témata