Smartwings hlásí 4,6 milionu přepravených cestujících za prvních devět měsíců

12.10.2022 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings dnes zveřejnila přepravní statistiky za první tři čtvrtletí. Za devět měsíců letošního roku přepravila na svých letech téměř 4,6 milionů cestujících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je to o 2,5 milionu pasažérů více neboli nárůst o 120 %. V období od ledna do září společnost vypravila 29 tisíc letů (+ 92 %) z České republiky a dalších základen v sedmi zemích.

Nejvíce cestujících, přes 2,7 milionů (+ 109 %) letělo se Smartwings v prvních devíti měsících letošního roku na letech z/do České republiky. Vedle Prahy společnost nabídla cestujícím lety také z dalších čtyř regionálních letišť: Brna, Ostravy, Pardubic a Karlových Varů.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings (foto: Smartwings)

V průběhu vrcholu letní sezóny v období od června do srpna využilo služeb Smartwings téměř tři miliony cestujících (+ 100,6 %) a společnost dosáhla 97% předcovidové úrovně z roku 2019. Vůbec nejrušnějším měsícem byl červenec, kdy lety Smartwings cestovalo 1,1 milionu cestujících a společnost vypravila 6500 letů. Hranice jednoho milionu cestujících byla překonána rovněž v srpnu. Vytížení letadel na pravidelných linkách dosáhlo ve vrcholu letní sezóny 95 %.

Velmi dobré výsledky zaznamenala společnost Smartwings také v září, kdy uskutečnila 5111 letů, na kterých přepravila 750 tisíc cestujících (+ 76 %). Na letech z/do České republiky letělo v devátém měsíci celkem 461 tisíc pasažérů (+ 72 %).

Zimní letový řád Smartwings počítá s pravidelnými linkami z Prahy do Dubaje, Málagy, na Mallorku, Kanárské ostrovy, na Madeiru, do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam, do Antalye a Tel Avivu. Charterové lety budou směřovat na Kapverdy, Kanárské ostrovy, do Ománu, Spojených arabských emirátů a Egypta.

Smartwings budou rovněž provozovat pravidelné a charterové lety ze svých zahraničních základen: Bratislavy (Spojené arabské emiráty, Omán, Kapverdy, Senegal, Zanzibar, Egypt), Varšavy a Katovic (Kanárské ostrovy, Kapverdy, Egypt, Madeira, Omán, Keňa, Turecko), Budapešti (Spojené arabské emiráty, Kanárské ostrovy, Egypt, Zanzibar), Paříže (Kanárské ostrovy, Madeira, Finsko, Jersey) a Kanárských ostrovů (Porto, Kapverdy, Jersey).

Témata