Smartwings budou další tři roky přepravovat klienty EXIM Tours a CK Fischer

26.01.2021 - Česká republikaLetecká společnost Smartwings podepsala s cestovními kancelářemi EXIM Tours a CK FISCHER, které jsou součástí skupiny DER Touristik Eastern Europe, smlouvu na zajišťování letecké přepravy na další tři roky. O podpisu kontraktu, jehož hodnota přesahuje 9 miliard korun, informovala tisková mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Smartwings tak zajistí přepravu klientů těchto cestovních kanceláří do padesáti dovolenkových destinací v Řecku, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Egyptě, Turecku, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Albánii, na Kapverdách, ve Spojených arabských emirátech či Ománu. Již na podzim podepsala společnost Smartwings tříletou smlouvu na přepravní služby s CK Blue Style.

Smartwings - Boeing 737-800 (foto: Smartwings)

„Jsme velice potěšeni a velmi si vážíme toho, že jsme opět získali důvěru největších hráčů českého cestovního trhu. V dnešní době, kdy letecká doprava a cestování zažívá nejhorší období ve své historii, je získání takového kontraktu pro nás o to cennější,“ uvedl Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

"Smartwings nabízejí potřebnou flexibilitu, široké portfolio destinací a lety ze všech českých letišť. Pojí nás dlouhodobě úspěšná spolupráce a jsem rád, že bude pokračovat. Věřím, že letošní sezóna bude bodem obratu a cestování se znovu stane pevnou součástí našich životů," řekl Jiří Jelínek, předseda představenstva DER Touristik Eastern Europe.

Společnost Smartwings patří k nejdůležitějším hráčům na poli charterové letecké přepravy v regionu střední Evropy. Vedle České republiky provozuje lety ze Slovenska, Maďarska, Polska, Francie a Španělska. V současnosti čítá flotila Smartwings Group celkem 47 letadel.

Skupina Smartwings Group zůstává přes dopady pandemie koronaviru největším dopravcem na pražském ruzyňském letišti. V současnosti Smartwings nabízejí pravidelné letecké spojení do šesti destinací Tenerife, Las Palmas, Funchal/Madeira, Málaga, Hurghada a Marsa Alam).

Od poloviny února Smartwings obnoví letecké spojení na Mallorcu (2x týdně), dojde k navýšení frekvencí letů do Egypta a v plánu jsou charterové lety na Kapverdské ostrovy, Zanzibar, do Spojených arabských emirátů a Ománu. ČSA, které jsou součástí Smartwings Group, provozují pravidelné linky do 5 destinací: Paříže, Amsterdamu, Moskvy (od února 3x týdně), Kyjeva a Stockholmu.

V letní sezóně plánuje Smartwings Group provozovat lety ze 4 českých letišť (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice), šesti polských (Varšava, Krakov, Katovice, Gdaňsk, Poznaň, Wroclaw) osmi francouzských (Paříž, Lyon, Lille, Marseille, Nantes, Doville, Brest, Štrasburk), z Bratislavy a Košic na Slovensku a z maďarské Budapešti.

Štítky