Smartwings a Israir Airlines se dohodly na code-sharingu

20.02.2019 - Česká republikaČeská letecká společnost Smartwings podepsala minulý čtvrtek v Tel Avivu smlouvu o code-sharové spolupráci s Israir Airlines. Dohoda navazuje na dosavadní úspěšnou obchodní spolupráci obou dopravců. „Naší dlouhodobou prioritou je rozšiřovat nabídku destinací na pravidelných linkách Smartwings a tento druh spolupráce je jedním ze způsobů, jak dosáhnout ještě většího využití kapacity našich letadel,“ uvedl Roman Vik, generální ředitel Smartwings.

Boeing 737 společnosti Smartwings (foto: Smartwings)

Kód izraelské společnosti Israir Airlines se objeví na pravidelných linkách Smartwings z Tel Avivu do Prahy, Madridu a Tenerife. Smartwings létá z Prahy do Tel Avivu až dvakrát denně. Nově český dopravce navýší počet letů na lince Tel Aviv – Madrid ze dvou na tři týdně. Linka z Tel Avivu, která byla otevřena vloni na jaře, je operována dvakrát týdně a je jednou z nejdelších pravidelných linek Smartwings.

Smartwings, který je v současnosti největší českou leteckou společností, je součástí skupiny Smartwings Group, kam patří i ČSA. Smartwings Group pokračovaly v loňském roce v růstu přepravních výkonů, když přepravily přes 10 milionů cestujících.

Štítky