Smartwings a ČSA ruší povinné respirátory na palubách svých letadel

13.04.2022 - Česká republikaLetecké společnosti Smartwings a ČSA dnes oznámily, že od čtvrteční půlnoci ruší na všech svých letech z a do České republiky povinné respirátory. Obě aerolinie k tomuto kroku přistoupily v návaznosti na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR, kterým se zrušila povinná ochrana úst a nosu ve veřejné dopravě.

„Zdraví našich zákazníků a jejich bezpečnost je naší nejvyšší prioritou, proto i nadále doporučujeme mít na palubě letadla nasazenou ochranu úst a nosu,“ říká Petr Čeněk, provozní ředitel Smartwings Group.

Společnosti Smartwings a ČSA upozorňují cestující, že cesty do zahraničí se nadále řídí vstupními podmínkami cílové země. „Doporučujeme všem cestujícím, aby si před cestou vždy zkontrolovali aktuální vstupní požadavky v cílové destinaci,“ dodává Petr Čeněk ze Smartwings Group. Návrat do České republiky probíhá již zcela bez omezení a před odletem do ČR není nutné vyplňovat příjezdový formulář nebo předkládat potvrzení o bezinfekčnosti.

Ke zrušení povinnosti ochrany úst a nosu přistoupily již dříve některé zahraniční letecké společnosti, například British Airways a Norwegian. Na palubách řady dopravců létajících z Prahy je tato ochrana povinná i nadále. Rozhodnutí se většinou odvíjí od nařízení platných v zemi, ve které společnost sídlí.

Boeing 737-800 společnosti Smartwings přistává na letišti v Košicích (foto: Simona5585/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata