Smartwings a ČSA propustí až 600 zaměstnanců

29.06.2020 - Česká republikaSkupina Smartwings Group, jejíž součásti jsou letecké společnosti Smartwings a České aerolinie, dnes oznámila Úřadu práce ČR záměr hromadného propouštění. „Společnost byla nucena k tomuto kroku přistoupit kvůli špatné situaci v leteckém průmyslu způsobené koronavirem,“ uvedla tisková mluvčí Smartwings Group Vladimíra Dufková.

Smartwings - Boeing 737-800 (foto: Dylan Agbagni/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Propouštění se má dotknout až 600 zaměstnanců v profesích pilot, steward, provozní a administrativní pracovník neleteckého provozu.

„Čeká nás nejobtížnější období za dobu naší existence. Abychom společnost zachránili, musíme přistoupit k realizaci bolestných, ale nevyhnutelných opatření. Odvětví letecké přepravy čelí největší krizi v historii letectví a naší povinností je udělat vše pro to, aby se skupina Smartwings udržela na trhu a mohla tak zajistit zaměstnání a perspektivu co možná největšímu počtu našich zaměstnanců,“ uvedl Jiří Šimáně, předseda představenstva Smartwings.

První propouštění bylo projednáno dnes se zástupci odborových organizací a týká se 29 zaměstnanců. K ukončení pracovních poměrů nadbytečných zaměstnanců v rámci hromadného propouštění by mělo dojít postupně od července 2020 do února 2021. ČSA i Smartwings umožní zaměstnancům přejít na neplacené volno až na dobu jednoho roku.

Štítky