Smart Wings odstartovaly

02.05.2004 - Česká republikaSmart Wings - Boeing 737-500

1. května brzo ráno se vydal první Boeing 737-500 v barvách Smart Wings na svůj historický první let. Přesně podle letového řádu odstartovala z ruzyňského letiště první linka do Paříže na letiště Charlese de Gaulla. Krátce poté se druhý boeing vydal na zahajovací let do Curychu. Na rušný trh nízkonákladové dopravy s cílem uspět, tak vstoupila letecká společnost Travel Service se svou novou obchodní značkou Smart Wings. V průběhu dopoledne pokračoval slavností start zahajovacími lety do Amsterdamu a Kodaně.

Slavnostní start Smart Wings Slavnostní start Smart Wings
Slavnostní start Smart Wings za přítomnosti prezidenta ČR, p. Václava Klause. (Foto: Tomáš Hampl)

Samotný slavnostní start Smart Wings se uskutečnil kolem půl druhé na starém ruzyňském letišti za přítomnosti vedení společnosti Travel Service a prezidenta České republiky, p. Václava Klause, který symbolicky přestřihl pásku a prohlédl si letoun Smart Wings.

Smart Wings operují se dvěma stroji Boeing 737-500, které do konce letošního března létaly ve službách německé letecké společnosti Lufthansa. Oba stroje létají v uspořádání pro 106 cestujících. Na cestující čekají kožené sedačky, které jsou od předchozího dopravce. Vzhled interiéru kabiny pro cestující odpovídá vzhledu interiéru letadel Lufthansy, který je na vysoké úrovni.

Interiér letounu Smart Wings
Interiér Boeingu 737-500 Smart Wings s koženými sedadly.
(Foto: Tomáš Hampl)
SMART MENU
(vybrali jsme z nabídky občerstvení na palubě Smart Wings)
  • Bageta – 50 Kč
  • Tyčinka Snickers Big Size – 30 Kč
  • Pivo(Plzeňský Prazdroj 0,33 l) – 50 Kč
  • Červené víno (Svatovavřinecké 0,186 l.) – 50 Kč
  • Johnnie Walker (0,05 l) – 70 Kč
  • Perlivá voda (Toma Natura 0,5 l.) – 30 Kč
  • Pepsi Cola (0,33 l.) – 30 Kč

Vyzkoušeli jsme služby Smart Wings na jejich inauguračním letu do Madridu. Krátce před 15. hodinou odstartoval boeing společnosti na nejdelší let (doba letu přibližně 3 hodiny), který je v současné nabídce. Poskytované služby odpovídaly standardu nízkonákladových aerolinií. Cestující mají možnost si na palubě zakoupit občerstvení (ceny jsou o trochu nižší než u zahraničních nízkonákladových aerolinií létajících do Prahy, viz box Smart menu napravo). Sedačky nabízí standardní komfort cestujícím, rozestup sedadel se nám zdál stejný jako u klasických aerolinií. Celý let probíhal bezproblémově a podle letového řádu, letoun Smart Wings poprvé přistál v Madridu několik minut před 18. hodinou.

Cestujícím z Prahy se tak otevírá nabídka výhodného spojení do pěti západoevropských destinací. Na linkách do Amsterdamu, Madridu a Paříže jsou Smart Wings první nízkonákladovou společností, která na této trase létá. Start Smart Wings přispěl k výraznému poklesu letenek do těchto destinací.

"Z Prahy do zemí EU nyní můžete létat za cenu, kterou byste zaplatili za jízdenku na autobus či vlak," shrnuje Roman Vik, generální ředitel společnosti Travel Service. K budoucím plánům společnosti dodává: "Ještě v průběhu tohoto roku plánujeme rozšířit počet destinací i flotilu, v horizontu tří let pak chceme létat na pravidelných linkách až do 17 míst."

Boeing 737-500 Smart Wings
Boeing 737-500 Smart Wings

Štítky