Slovenská vláda zakázala dovolené v zahraničí

18.03.2021 - SlovenskoVláda slovenského premiéra Igora Matoviče se rozhodla Slovákům zakázat cesty do zahraničí za účelem rekreace. O rozhodnutí vlády informoval na středeční tiskové konferenci zastupující ministr zdravotnictví Eduard Heger. Vláda tak reagovala na kritiku, že je sice zakázané cestovat z jednoho okresu do jiného, ale jet na dovolenou do exotických zemí je možné.

Tisková konference zastupující ministra zdravotnictví Eduarda Hegera (zdroj: Úrad vlády Slovenskej republiky/video Facebook)

Podle usnesení vlády nebude možné překračovat hranice Slovenska za účelem cesty za rekreací. Cestovat do zahraničí bude i nadále možné, ale za jiným účelem, například za prací. „Máme vysoké počty hospitalizovaných. Chceme určitě zabránit, abychom si dovezli do země mutaci, kterou nebudeme zvládat,“ uvedl Heger na tiskové konferenci po skončení jednání vlády.

Zákaz turistických cest do zahraničí přijala slovenská vláda spolu s prodloužením nouzového stavu o dalších 40 dnů. Opatření slovenské vlády se týká, jak individuálních turistických cest, tak organizovaných zájezdů do zahraničí.

Štítky