Severokorejské Air Koryo začne létat do Macaa

26.07.2019 - Asie & AustrálieSeverokorejská státní aerolinie Air Koryo otevře po čtyřech letech novou mezinárodní linku. Od 2. srpna bude společnost nově létat z hlavního města Pchjongjangu do Macaa. Úřad civilního letectví Macaa AACM již potvrdil zahájení letů. Naposledy otevřely Air Koryo novou linku v roce 2015, když zahájily pravidelné lety do Šanghaje.

Air Koryo - Tupolev Tu-204 (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Bývalá portugalská kolonie Macao je dnes zvláštní správní oblastí Číny v rámci principu „jedna země, dva systémy“. V posledních desetiletích se Macao profiluje jako „asijské Las Vegas“ s řadou obřích kasin. Macao nebude v nabídce Air Koryo zcela novou destinací, společnost sem již létala v 90. letech 20. století.

Macao je dnes především centrem hazardu. Otázkou je, pro koho je nová linka Air Koryo vlastně určena (foto: Brenden Brain/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Společnost Air Koryo bývají někdy označována jako nejhorší aerolinie na světě. Skytrax hodnotící úroveň leteckých společností udělil severokorejské aerolinii pouze jednu hvězdičku. Západní cestující, kteří s Air Koryo letěli, i přes proslulé Koryo hamburgery hodnotí kvalitu společnosti o něco výše. V současnosti Air Koryo podle svých webových stránek provozuje pravidelné linky z Pchjongjangu do Šen-jangu, Pekingu a Vladivostoku.

Štítky