Šéf Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák rezignoval

23.07.2014 - Česká republikaŘeditel a předseda představenstva Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák oznámil na dnešním zasedání představenstva společnosti svou rezignaci. Miroslav Dvořák zároveň rezignuje i na post předsedy dozorčí rady Českých aerolinií. Podle serveru idnes.cz rezignoval Dvořák po úterní večeři ministra financí Andreje Babiše se zástupci Korean Air. Jihokorejský dopravce v loňském roce koupil 44 procent akcií Českých aerolinií. O konci Dvořáka na čele Českého aeroholdingu se spekulovalo několik posledních týdnů.

Miroslav Dvořák začal pracovat v letectví v červnu 2007, kdy přijal nabídku tehdejšího ministra dopravy Aleše Řebíčka a vystřídal Hanu Černochovou ve funkci generálního ředitele Letiště Praha (více zde). Úkolem Dvořáka bylo připravit společnost Letiště Praha na privatizaci. Od roku 2008 byl Dvořák rovněž předsedou představenstva Letiště Praha. V letech 2009-11 zastával také funkci prezidenta a předsedy představenstva Českých aerolinií. Se vznikem Českého aeroholdingu přešel Dvořák do nové společnosti, která zastřešila Letiště Praha, České aerolinie a další firmy.

Miroslav Dvořák a Vladislav Husák

Miroslav Dvořák (vpravo) na archivním snímku s ředitelem cizinecké policie Vladislavem Husákem (foto: Letiště Praha)

„Po dlouhých sedmi letech působení ve společnostech se státní účastí jsem se rozhodl odejít z čela Českého aeroholdingu a vedle svých soukromých podnikatelských aktivit, které bych rád dále rozvíjel, bych se rád opět vrátil do soukromého sektoru, kde jsem působil dříve,“ uvedl Miroslav Dvořák v tiskovém prohlášení. Vedle působení v letecké dopravě Miroslav Dvořak také podniká v oblasti energetiky. Podle tisku má většinový podíl ve společnosti RenoEnergie, a.s., která provozuje několik vodních a fotovoltaických elektráren.

V souvislosti se změnami v představenstvu a dozorčí radě Českého aeroholdingu provedenými koncem června vyplynulo, že podle privatizační smlouvy ČSA mohou zástupci Korean Air mluvit do personálních změn v Českém aeroholdingu. Podle ministerstva financí je toto ustanovení smlouvy pro stat jako stoprocentního akcionáře výrazně nevýhodné. "Domluvili jsme se a oni vzali naše názory ohledně managementu na vědomí a víceméně to akceptovali," citovala dnes ČTK vyjádření ministra Andreje Babiše.

Štítky