Ryanair zamíří poprvé do východní Evropy

30.07.2004 - EvropaIrská nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila v úterý 27. července osm nových linek, které otevře mezi 20. zářím a 1. prosincem 2004. Nejzajímavější z ohlášených nových spojů je trojice linek z londýnského letiště Stansted, Hahnu a Tampere do Rigy, kam se bude létat od 31. října. Hlavní město Lotyšska je vůbec první destinací Ryanairu ve východní Evropě.

Druhou novou destinací v síti společnosti je Santander. Do tohoto města na severu Španělska bude Ryanair létat od 20. září z londýnského letiště Stansted, římského letiště Ciampino a Hahnu. Jak na letišti v Tallinu, tak i v Santanderu bude Ryanair prvním nízkonákladovým dopravcem. Tallinské letiště má jedny z nejnižších letištních poplatků v Evropě - pouhé 3 laty, tedy něco kolem 150 Kč.

Zbylé dvě nové linky "zahušťují" současnou síť - od 20. září se bude létat ze Stanstedu do Zaragozy ve Španělsku a od 1. prosince z římského letiště Ciampino do Eindhovenu. Všechny nové linky budou provozovány denně letouny Boeing 737.

Témata