Ryanair začne v říjnu z Prahy létat do Ciampina místo Fiumicina

17.05.2024 08:30 - Česká republikaLetecká společnost Ryanair změní v Římě s koncem letního letového řádu letiště kam na své lince z Prahy létá. Namísto současného letiště Řím-Fiumicino má od 27.října létat do Říma-Ciampina. Frekvence letů zůstane zachovaná. Změna je již nyní viditelná v rezervačním systému dopravce. Zde jsou obě letiště uvedena plně česky, ovšem kumulativní nabídku z obou letišť je možné nalézt jen pod anglicko-českým názvem "Rome (všechna letiště)".

Podobně jako v případě změny letů z Prahy do Benátek tak touto změnou zřejmě budou pouze provozní důvody. Podobně namísto Fiumicina do Ciampina bude Ryanair od podzimu létat též z Vilnijusu. Naopak místo Ciampina do Fiumicina začne Ryanair létat z Porta a Sevilly.


Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Ciampinu, srpen 2021 (autor: Chabe01, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)


Letiště Ciampino leží 12 kilometrů jižně až jihovýchodně od Říma. Létají sem především nízkonákladoví dopravci - například Ryanair z Bratislavy či z Krakova. Letiště v roce 2022 odbavilo necelých 3,5 miliónu pasažérů. Naopak od Říma 30 kilometrů vzdálené letiště Fiumicino směrem na jihozápad je s více než 40 milióny odbavenými cestujícími hlavním letištěm, které obsluhuje Řím. Sídlí zde domácí dopravce ITA Airways, svá letadla zde bázuje i Neos, ale také mimo jiné i Ryanair, Vueling a Wizz Air. Většina ostatních leteckých společností míří právě na toto římské letiště.

Témata