Ryanair bude opět létat z Prahy do Málagy

27.06.2023 06:00 - Česká republikaPodle údajů v rezervačním systému irské letecké společnosti Ryanair dojde od 30. října 2023 k obnovení pravidelné linky z Prahy do Málagy. Ryanair se na tuto trasu vrátí po zhruba roce a půl. Provoz na této lince nečekaně ukončil v březnu loňského roku.

V průběhu zimního letového řádu bude linka provozována třikrát týdně s odlety každé pondělí, čtvrtek a v sobotu. V pondělky je odlet z Prahy naplánován v 11:05, ve čtvrtky ve 14:00 a v soboty v 10:10. Pondělní a sobotní rotace bude provozována ze základny společnosti v Málaze. V opačném směru z Málagy budou odlety každé pondělí v 7:20, každý čtvrtek v 17:50 a každou sobotu v 6:25.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair startuje z letiště v Málaze, říjen 2010 (foto: Javier Bravo Muñoz/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Letenky na obnovenou linku mezi Prahou a Málagou jsou již v prodeji v rezervačním systému dopravce. Ryanair zatím prodává letenky pouze do konce zimní sezóny, tedy do 30. března 2024. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají aktuálně na 1949 korunách. Jedná se o cenu při letu s malým příručním zavazadlem. Se zapsaným kufrem do 20 kilogramů stojí letenky v jednom směru od 2816 korun.

Ryanair bude třetí leteckou společností, která bude v zimní sezóně mezi Prahou a Málagou létat. Smartwings podle svého letového řádu počítá, že bude létat do Málagy v zimě každý den. Dalším dopravcem je pak německá nízkonákladová aerolinie Eurowings, která má na pražském letišti základnu. Ta počítá, že v zimní sezóně bude z Prahy do Málagy vypravovat dva lety týdně.

Z obnovení letů Ryanairu do Málagy by měli profitovat cestující, kteří hledají levné letenky. Přestože se dá předpokládat, že Ryanair zatím nenasadil do rezervačního systému akční ceny letenek, je aktuálně nejlevnější ze všech dopravců. Zpáteční letenky Smartwings se obvykle pohybují nad sedm tisíc korun, s Eurowings pak lze letět zpátečně za pět tisíc korun.

Pohled na večerní Málagu (foto: manolofranco/Pixabay)

Témata