Ryanair začne létat do Turecka

15.03.2018 - SlovenskoNízkonákladová společnost Ryanair dnes oznámila vstup na turecký trh. Irský dopravce začne poprvé ve své historii létat do Turecka. Ryanair nabídne cestujícím první dvě linky z Dublinu a Bratislavy do Dalamanu na jihozápadě Turecka.

Linka z Dublinu bude provozována od 24. června do 21. října 2018 jednou týdně vždy v neděli. Nové spojení z Bratislavy bude provozováno od 28. června do 25. října jednou týdně vždy ve středu. Letenky na obě nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webu Ryanair.com. Ceny jednosměrných letenek z Bratislavy do Dalamanu začínají na 39,99 eurech.


Pobřeží moře nedaleko známého letoviska Marmaris (foto: Haluk Comertel/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Letiště v Dalamanu je vstupním branou pro turisty na tzv. Tyrkysovém pobřeží Turecka, kde se stýkají Egejské a Středozemní moře. V oblasti se nachází celá řada známých a hojně navštěvovaných letovisek jako jsou například Marmaris, Köyceğiz, Sarigerme či Fethiye.

Dalaman je šestou novou destinací, kterou nabídne Ryanair cestujícím z Bratislavy v rámci letního letového řádu 2018. Koncem března společnost zahájí lety z Bratislavy do Burgasu v Bulharsku, Pafosu na Kypru, Soluně v Řecku a na Maltu (všechny budou provozovány dvakrát týdně). Začátkem června bude otevřena linka do Eindhovenu v Nizozemí (2x týdně, od října 3x týdně) a koncem června pak dnes oznámená linka do Dalamanu.


Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Bratislavě (foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava)

„Letecká společnost Ryanair bude z Letiště M. R. Štefánika provozovat během tohoto léta celkem až 25 pravidelných linek, což je historicky nejvyšší počet pravidelných linek od začátku působení Ryanairu u nás od roku 2005,“ uved Jozef Pojedinec, generální ředitel Letiště M. R. Štefánika.

Témata