Ryanair začne létat do Gruzie

21.08.2019 - EvropaIrská nízkonákladová společnost Ryanair začne na podzim létat do Gruzie. Zástupci společnosti dnes podepsali smlouvu s gruzínským státním provozovatelem letišť United Airports of Georgia. V rezervačním systému společnosti se následně objevily hned dvě gruzínské destinace: Kutaisi a Tbilisi.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: skeeze/Pixabay)

Do hlavního města Gruzie začne Ryanair létat 6. listopadu 2019, když otevře linku Miláno-Bergamo - Tbilisi. Spojení bude provozováno čtyřikrát týdně letouny Boeing 737-800. Ceny jednosměrných letenek z Milána začínají na necelých 27 eurech. Společnost zatím dala do prodeje jen lety v listopadu.

Do Kutaisi společnost nabídne pravidelné lety z Boloně a Marseille. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně. Jednosměrné letenky jsou za ceny od 21 eur, dostupné jsou opět jen listopadové lety.

Odbavovací budova mezinárodního letiště v Kutaisi (foto: United Airports of Georgia)

Gruzínská televizní stanice 1TV dnes informovala, že od příštího dubna bude Ryanair létat do Gruzie také z Kolína nad Rýnem.

Ryanair jednal s gruzínskými úřady o zahájení pravidelných letů průběžně několik posledních let. Až nyní se podařilo dosáhnout dohody, která je přijatelná pro obě strany.

Témata