Ryanair v letní sezóně roku 2024 obnoví linku Brno-Bergamo ve vhodnějších časech

12.10.2023 11:35 - EvropaLetecká společnost Ryanair přes letošní letní sezónu provozovala lety mezi Bergámem u Milána a brněnským letištěm pozdě v noci z pátku na sobotu a z pondělí na úterý. Na zimní sezónu tyto lety přeruší. Poslední rotaci tak provede v pátek 27.října 2023. Ovšem po zimní přestávce plánuje Ryanair opět tuto linku do Brna vrátit. A to dokonce ve vhodnějších časech. Létat se má podle aktuálních dat v rezervačním systému společnosti ve čtvrtky a neděle.

Čtvrteční rotace odlétá z Bergáma od června 2024 v 11:50 a vrací se z Brna zpět na základnu v Itálii ve 13:40. Nedělní rotace odlétá z Bergáma v 17:25, nazpět z Brna pak v 19:15. Letenky začínají na ceně 549 kč za jednosměrný let a jsou k dispozici od 2.června 2024 do 6.října 2024.

Lze očekávat, že tyto vhodnější časy odletů přesvědčí mnohé cestovatele zejména z Brna a okolí, aby již méně často kombinovali jako dosud lety z Brna do Bergáma s odlety z Vídně, Bratislavy či Prahy. To se letos v létě dělo totiž poměrně často u cestujících z České republiky a to zejména kvůli velmi pozdnímu příletu letu z Brna do Bergáma. Často se totiž stávalo, že letadlo přistálo se zpožděním již v době, kdy autobusová doprava z letiště do města byla velmi problematická. Cestovatelé navíc museli volit dražší hotely s nonstop otevřenou recepcí. Proto řada pasažérů z východu České republiky tuto linku volila pouze pro cesty jedním směrem, a to zejména pro návrat do Brna. Uvidíme zda příští léto bude spoj díky novým časům populárnější než letos.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti Orio al Serio v Bergámu poblíž Milána, červenec 2017 (autor: Eleinad, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata