Ryanair ruší přes léto lety z Londýna do Pardubic

08.04.2019 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair zruší od 2. července do 26. října 2019 své pravidelné lety na lince z londýnského letiště Stansted do Pardubic. O zrušení letů dnes v podvečer informovala společnost EBA, která provozuje civilní část pardubického letiště, na svých webových stránkách a také na Facebooku. Ve zprávě EBA cituje oficiální oznámení společnosti Ryanair, podle kterého ke zrušení letů dochází kvůli současným problémům letadel Boeing 737 MAX. „Společnost EBA a.s., stále zkouší vyjednat pouze omezení letů ne celkové zrušení. O dalším vývoji Vás budeme informovat,“ uvedla Mária Ministrová, mluvčí letiště.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Pardubicích (foto: Letiště Pardubice)

Pravidelná linka do Londýna je jednou ze dvou linek Ryanairu, které na letiště v Pardubicích létají. Irský dopravce v současnosti provozuje tuto linku třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Linka do Alicante zůstává beze změny a bude provozována i nadále dvakrát týdně.

Ryanair měl převzít během dubna a května prvních pět letadel Boeing 737 MAX 200. Jedná se o verzi Boeingu 737 MAX 8 vyvinutou pro nízkonákladové aerolinie. Letoun má při uspořádání do jedné třídy kapacitu až 200 cestujících. Boeing uvádí, že provozní náklady na sedadlo jsou o 5 % nižší než u 737 MAX 8. Ryanair objednal celkem 135 letadel Boeing 737 MAX 200.

Ryanair - Boeing 737 MAX 200 (foto: Boeing Co.)

Témata