Ryanair rozšíří lety z kyperského Pafosu

22.07.2019 - EvropaNízkonákladová společnost Ryanair oznámila otevření nových linek z Kypru. V nadcházející zimní sezóně bude aerolinie provozovat celkem 25 pravidelných linek z/na Kypr. Ze své základny v Pafosu bude Ryanair létat 24 linek a jedno spojení bude provozovat do Larnaky. Nově bude společnost v zimním období 2019/20 létat do Bejrútu (3x týdně), Katovic (1x týdně), Kyjeva (2x týdně) a na Maltu (2x týdně). Linka Pafos – Bejrút bude vůbec první linkou Ryanairu do Libanonu.

Boeingy 737-800 společnosti Ryanair na ploše letiště v Pafosu (foto: Héctor Ochoa 'Robot8A'/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Irský dopravce tak pokračuje v postupném rozšiřování letů ze své základny v Pafosu, která byla otevřena v roce 2012. Připomeňme, že v probíhající letní sezóně začala společnost nově létat z Pafosu do Berlína-Tegelu, Bournemouthu, Kyjeva, Liverpoolu a na ostrov Mykonos. Ryanair počítá s tím, že v letošním roce na linkách z a na Kypr přepraví 1,2 milionu cestujících. V porovnání s loňským rokem se bude jednat o nárůst o 30 %.

Témata