Ryanair přidá ze Skotska a Anglie extra lety na fotbalové Euro v Německu

11.05.2024 10:00 - Evropa



Ve včerejším tiskovém prohlášení oznámila letecká společnost Ryanair, že plánuje na zápasy fotbalového mistrovství Evropy, které se koná v červnu v Německu, přidat extra lety, zejména z Anglie a ze Skotska. Fanouškům z Velké Británie se tak nabízí jedinečná možnost jak se pohodlně dostat na zápas svého týmu.

  • Na zápas Skotsko-Německo, který se má hrát 14.června v Mnichově vypraví Ryanair extra lety z Edinburghu a Glasgow do Memmingenu a to 13. června a 15. června.
  • Na zápas Anglie-Srbsko, který se má hrát 16. června v Gelsenkirchenu zase posílí Ryanair další rotací stávající spoj ze Stanstedu do Dortmundu a přidá 15 a 18. června extra lety mezi Birminghamem do Dortmundem.
  • Na zápas Skotsko-Švýcarsko, který se má hrát 19. června v Kolíně nad Rýnem zase vyšle Ryanair extra lety z Edinburghu a Glasgow do Kolína nad Rýnem a to 18. a 20. června.
  • Na zápas Anglie-Dánsko, který se má hrát 20. června ve Frankfurtu nad Mohanem zase Ryanair přidá lety na stávajícím spojení ze Stanstedu do Frankfurtu-Hahnu a 19. a 22. června bude provozovat do Hahnu též extra lety z Birminghamu, Bristolu a Manchesteru.
  • Na zápas Skotsko-Maďarsko, který se má hrát 23. června ve Stuttgartu zase Ryanair plánuje extra lety 22. a 24. června z Edinburghu do blízkého letiště Karlsruhe/Baden-Baden.
  • Na zápas Anglie-Slovinsko, který se má hrát 25. června v Kolíně nad Rýnem zase plánuje Ryanair navýšit kapacitu na stávajících linkách ze Stanstedu a Manchesteru. Extra lety budou do Kolína též z Birminghamu a Bristolu.

Všechny výše zmiňované lety jsou již viditelné v rezervačním systému společnosti. Ředitel pro komunikaci, Jade Kirwan tuto nabídku extra letů komentoval takto:

"S červnovým turnajem Euro 2024 v Německu čeká fotbalové fanoušky velkolepé léto. Aby jej všichni fanoušci fotbalu mohli oslavit a užít si šampionát osobně, přidala společnost Ryanair v průběhu června více než 11 000 míst mezi Německem a Spojeným královstvím navíc. Jedná se o dodatečnou kapacitu na stávajících linkách a také o několik speciálních jednorázových letů, včetně letů z Edinburghu do Memmingenu, z Bristolu do Frankfurtu a z Glasgow do Kolína nad Rýnem, které zajistí, že všichni fanoušci budou moci fandit svému týmu ze sedadla na stadionu a nasát atmosféru zápasu. Očekává se, že tyto mimořádné lety společnosti Ryanair na Euros 2024 budou rychle vyprodány, proto se vyhněte zklamání a rezervujte si je již nyní na ryanair.com."


maskot Eura 2024 před stadiónem v Kolíně nad Rýnem, duben 2024 (autor: Nicola, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Letecké společnosti postupně objevují, že extra lety na sportovní zápasy se mohou stát vítaným zdrojem nepravidelných příjmů. Ryanair totiž na tyto extra lety rozhodně neláká nízkými podnákladovými cenami. Naopak. Například let 22.6. z Edinburghu do Karlsruhe a 24.6. zpět již nyní vyjde skotského fanouška v nejlevnější variantě aktuálně na 365 liber, zatímco německý turista, co by oba lety využil pro výlet do Skotska v opačném směru by platil za zpáteční letenku jen 79 liber. Tuto situaci znají například v Ostravě, kam aktuálně míří z Rigy na zápasy hokejového týmu Lotyšska z Rigy speciální lety airBaltic o nichž jsme již dříve informovali zde. Ty tak mohou zájemci o výlet z Moravskoslezského kraje využít v opačném směru pro pohodlný výlet do Pobaltí.

Pro úplnost tohoto článku dodejme, že na fotbalové Euro 2024 se kvalifikoval též Český i Slovenský fotbalový tým. Česko má hrát 18. června proti Portugalsku v Lipsku, 22. proti Gruzii v Hamburku a 26.června proti Turecku též v Hamburku. Slovenský tým zase 17.6. proti Belgii ve Frnkfurtu, 21.6. proti Ukrajině v Düsseldorfu a 26.6. proti Rumunsku ve Frankfurtu .

Témata