Ryanair posílí své základny v Anglii. O Leary povede Ryanair až do roku 2028.

09.12.2022 - EvropaVe včerejších tiskových zprávách oznámila společnost Ryanair plánovanou expanzi hned na dvou regionálních letištích na západě Anglie.

Páté letadlo umístí Ryanair v letní sezóně na základnu v Bristolu, téměř půlmiliónového města na západě Anglie poblíž hranice s Walesem. Na devíti ze stávajících destinacích tak přidá frekvence a zavede 4 nové spoje. A to do Benátek, Bydhošti, Porta a Marseille. Celkově bude Ryanair létat v létě 2023 z Bristolu do 33 destinací. 2 z 5 letedal umístěných do Bristolu budou nové Boeingy 737 MAX 8-200.


Druhé letadlo umístí Ryanair na základnu v Bournemouthu na jihozápadě Anglie. Bournemouth s 183.000 obyvateli tak získá 3 nové destinace - Benátky, Carcassonne a Edinburgh. Do řady prázdninových destinací zvýší Ryanair počty týdenních letů. Zejména do Alicante, Fara, Girony a Palmy de Mallorky.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Bournemouthu, září 2006 (autor: Les Rickman, Wikimedia Commons, GFDL-1.2)

Kromě těchto zpráv zveřejnila společnost Ryanair ve středu také informaci, že její dlouholetý generální ředitel Michael O'Leary prodloužil svůj kontrakt až do roku 2028. Současně s prodloužením kontraktu byl Michael O'Learymu prodloužen a navýšen také systém bonusů, který mu ve stávající smlouvě do roku 2024 mohl zajistit odměnu až 100 miliónů euro.

Jednašedesátiletý O'Leary vede společnost Ryanair jako generální ředitel již od roku 1994. Před tímto datem ovšem pracoval od roku 1988 ve společnosti Ryanair na pozici finančního ředitele. Původní maličká irská letecká společnost provozující lety 15ti místným vrtulovým letadlem Embraer 110 Banderite se pod jeho vedením proměnila v největší evropskou nízkonákladovou společnost. O'Leary se nikdy netajil tím, že jeho velkou inspirací je model nízkonákladové společnosti, který jako první do letectví zavedla americká společnost Southwest.

Embraer EMB-110P1 Bandeirante společnosti Ryanair na letišti ve Stuttgartu, červen 1988 (autor: Torsten Maiwald , Wikimedia Commons, GFDL-1.2)

Témata