Ryanair plánuje v Maroku příští rok začít létat i vnitrostátní lety

26.11.2023 13:00 - AfrikaLetecká společnost Ryanair má v severoafrickém Maroku dlouholetou tradici již od roku 2006 a významný tržní podíl. V aktuálním zimním období tu bázuje 12 letadel, z toho sedm v Marrakéši, tři letadla ve Fezu a dvě v Agadiru. Létá do Maroka na 126 trasách, avšak dosud ani jedna z nich není vnitrostátní. To se má změnit již příští rok, neboť pro vnitrostátní trasy podle zahraničních médií Ryanair začal vyřizovat potřebná povolení. Dosud vnitrostátní trasy po této 38 miliónové zemi létají společnosti Royal Air Maroc a Air Arabia.

Maroko má hned 10 měst s počtem obyvatel větším než čtyři sta tisíc. Největší Casablanca má kolem 3,5 miliónu obyvatel, druhý Fez přes 1,1 miliónu obyvatel a třetí Tangier a čtvrtý Marrakéš se miliónové metě blíží. Navíc je Maroko oblíbeným cílem evropských turistů. Tyto faktory by podle Ryanairu zajistit i po vnitrostátních letech dostatečnou poptávku.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Marrakéši, červen 2013 (autor: Konstantin von Wedelstaedt, Wikimedia Commons, GFDL 1.2)

Témata