Ryanair oznámil novou bázi v Newcastle

09.08.2021 - EvropaIrská nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že v březnu 2022 otevře svoji další bázi. Tentokrát v anglickém Newcastle upon Tyne, městečku se 300.000 obyvateli na severovýchodě Anglie. V okolí je však hned několik dalších měst a v celé metropolitní oblasti Tyneside a Wearside žije přes 1,6 milionu obyvatel.

Nejbližší velké letiště v Edinburghu je vzdáleno 180km a přes 2 hodiny jízdy autem, letiště v Manchesteru 250km a necelé 3 hodiny jízdy. Není divu, že relativně odlehlou a přitom početnou komunitu již dávno objevily síťové aerolinky. KLM provozuje z Newcastlu 3 lety denně do Amsterdamu, British Airways 2 lety denně na Heathrow, Lufthansa 5 letů týdně do Frankfurtu a Air France 5 letů týdně do Paříže. Z nízkonákladových aerolinií a charterových operátorů tržní potenciál Newcastle zatím objevili zejména dopravci Ryanair, Jet2 a TUI Airways provozující lety především do Středomoří. Navíc z Newcastlu létá EasyJet 1-2x denně do Belfastu, Ryanair denně do Dublinu a Vueling 2x týdně do Barcelony. Vnitrostátní lety především do několika destinací v jižní Anglii rovněž operuje dopravce Loganair. Nejbližší přímá linka do Newcastlu z okolí ČR je linka Ryanairu z polské Wroclawi obsluhovaná nyní 2x týdně.

Nyní se spuštěním nové báze plánuje Ryanair umístit do Newcastlu hned 2 letadla a začít létat do 12 zcela nových destinací, včetně polského Krakova. Ten má být jako jediný z nových destinací provozovaný již od zimní sezóny 2021-22. Další destinace jsou s výjimkou Rigy a Milána typicky letní dovolenkové u moře a budou rozlétány od letního letového řádu 2022. Nové destinace Ryanairu z Newcastlu jsou umístěny především ve středomořských destinacích nebo na Kanárských ostrovech.

oslavné foto k vyhlášení báze v Newcastle (zdroj: společnost Ryanair)

Témata