Ryanair otevře novou linku z Prahy do Paříže Beauvais

18.01.2018 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair oznámila ve středu otevření nové linky spojující Prahu s pařížským letištěm Beauvais. Provoz bude zahájen s novým zimním letovým řádem koncem října a linka bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 737-800. Letiště Praha očekává, že nové spojení využije více než 50 tisíc cestujících v obou směrech. Ryanair plánuje zahájit prodej letenek z Prahy do Paříže-Beauvais příští měsíc. S nově oznámenou linkou bude Ryanair létat z Prahy celoročně již do 14 destinací a do dalších dvou cílů jen v letní sezóně.


Letouny Ryanair budou od podzimu nově létat z Prahy také do Paříže (foto: Letiště Praha)

Díky nové lince bude mít Praha po letech opět přímé letecké spojení se všemi třemi pařížskými letišti, které slouží pravidelným letům. V letech 2009-10 mezi Prahou a letištěm Beauvais létala nízkonákladová společnost Wizz Air. V současnosti mezi českou a francouzskou metropolí létají hned čtyři letecké společnosti. ČSA, Air France a Vueling létají na letiště Charlese de Gaulla, které je severovýchodně od Paříže. Nízkonákladová společnost Transavia pak létá na letiště Orly ležící jižně.

Paříž patří podle statistik Letiště Praha dlouhodobě mezi nejoblíbenější destinace, v loňském roce cestovalo na linkách mezi Prahou a Paříží celkem 846 977 cestujících, což představuje meziročně nárůst o 6,6 procent.

Témata