Ryanair otevře na podzim v Praze základnu

06.04.2016 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair oznámila dnes odpoledne na tiskové konferenci v Praze otevření první základny v České republice. Od 30. října 2016 bude irský dopravce bázovat na ruzyňském letišti dva letouny Boeing 737-800. Spolu se zahájením provozu nové základny společnost otevře dvě nové linky z Prahy do Milána-Bergama a na římské letiště Ciampino. Obě nové linky budou provozovány denně. Celkem tak bude Ryanair v zimním období 2016/17 provozovat lety z Prahy do pěti destinací.

Ryanair - nová základna v Praze
Jiří Vyskoč, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha, a Kenny Jacobs, ředitel prodeje a marketingu Ryanair (foto: © Ryanair)

Lety Ryanair z Prahy – zimní letový řád 2016/17:

  • Brusel-Charleroi - 9x týdně
  • Dublin - 1x denně
  • Londýn-Stansted - 1x denně
  • Milán-Bergamo - 1x denně
  • Řím-Ciampino - 1x denně

Celkem tak Ryanair nabídne cestujícím nadcházející zimu 43 letů týdně z Letiště Václava Havla Praha. Podle Kennyho Jacobse, ředitel prodeje a marketingu Ryanair, společnost díky expanzi navýší počet přepravených cestujících v Praze na 625 000 ročně. K nové základně Kenny Jacobs dále uvedl: „Tento krok je nedílnou součástí našich plánů průběžné expanze jak do České republiky, tak do východní Evropy v rámci našich spojení mezi Prahou a klíčovými obchodními centry Evropy, které jsou charakteristické vysokým podílem letů optimálních pro obchodní cestující, včetně dvou frekvencí do Londýna denně a denního spojení do Dublinu.“

Ryanair chce podle Kennyho Jacobse spolupracovat s Letištěm Praha a dalšími organizacemi na rozvoji pražské základny. Podle Jiřího Vyskoče z Letiště Praha se Ryanair již v roce 2015 zařadil mezi pět největších leteckých dopravců v Praze. „Záměr otevření dalších 2 nových spojení do Říma a Milána tak potvrzuje pokračující zájem zahraničních turistů o cesty do Prahy, ale i pozitivní trend nárůstu podílu českých cestujících na Letišti Václava Havla Praha. Otevření základny Ryanairu v Praze tento trend potvrzuje a my očekáváme další nárůst českých cestujících,“ uvedl dále Jiří Vyskoč.

Ryanair - Boeing 737-800
Ryanair - Boeing 737-800 (foto: WikiABG/Wikipedia)

Nová základna v Praze znamená další rozšíření aktivit Ryanairu v České republice. Vedle Prahy létá Ryanair dále do Ostravy a Brna, které bylo jeho první destinací v České republice. Nadcházející zimu bude společnost provozovat do ČR celkem sedm linek, na kterých přepraví přibližně 800 tisíc cestujících ročně. Podle Jacobse je v České republice velký prostor pro další růst nízkonákladových leteckých dopravců. Podíl low-cost aerolinií v ČR na přepravených cestujících je nejnižší ze zemí východní Evropy a je nižší než celkový evropský průměr.

Témata