Ryanair otevře na jihu Itálie novou základnu

16.02.2024 04:30 - EvropaVe včerejší tiskové zprávě informuje letecká společnost Ryanair, že letos v létě otevře na letišti Reggio Calabria na jihu Itálie novou základnu. Jedná se v pořadí o devatenáctou základnu v Itálii a 31. letiště v Itálii, kam bude Ryanair letos v létě létat. V místním jihoitalském regionu Kalábrie bude Ryanair obsluhovat též letiště v Crotone a Lamezia Terme. Do posledně jmenované již stávající základny navíc přidá další letadlo.

Do Kalábrie tak bude Ryanair letos létat na 30 spojích. Osmnáct z nich povede do Lamezia Terme. Zde jsou letošní novinkou lety do Valencie. Osm přímých spojů povede do Reggio Calabria, a to do Barcelony, Benátek, Berlína, Boloně, Manchesteru, Marseille, Tirany a Turína (tyto všechny destinace jsou novinkou). Další čtyři linky povedou do Crotone, kde je čerstvou novinkou Turín.

letecký pohled na Reggio Calabria, srpen 2023 (autor: Antonina Dattola, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Reggio Calabria je nejstarším městem na nejjižnějším výběžku apeninského poloostrova. Od Sicílie jej dělí Mesinská úžina. Město samotné má 170.000 obyvatel. Místní letiště bvlo dosud obsluhováno pouze dvěma pravidelnými spoji do Říma-Fiumicina a Milána-Linate, které provozuje společnost ITA Airways.

Žádný ze zmiňovaných spojů Ryanairu na letiště v Kalábrii nesměřuje ani do České ani do Slovenské republiky. Nejbližší letiště, odkud Ryanair do Kalábrie z našich končin létá jsou letiště v Norimberku, Krakově a Vídni. Ryanair odtud shodně létá pouze na kalábrijské letiště Lamezia Terme. Podle tiskového prohlášení Ryanairu je Kalábrie v Evropě, ale i samotné Itálii, dosud neobjevenou prázdninovou destinací s potenciálem dalšího růstu přímých leteckých spojení. Ta by měla do regionu přinést více celoročního cestovního ruchu a více pracovních míst. Ryanair letos oproti loňsku přidává na letiště v tomoto jihoitalském regionu celkem o 20% víc sedačkových kapacit než v loňském roce.

z tiskového prohlášení Ryanairu (zdroj: media kit Ryanairu)

Témata